1

WCO-IOF-ESCEO 2018 w Krakowie – strona www z Programem Wstępnym już dostępna!

Zachęcamy do zapoznania się z Programem Wstępnym (w załączeniu) kongresu WCO-IOF-ESCEO który odbędzie się w Krakowie w dniach 19-22.04.2018 roku w Krakowie.


Wszystkie informacje odnośnie spotkania znaleźć można pod adresem www.
Aktualizowana wersja programu dostępna jest bezpośrednio pod adresem www.

Historia WCO-IOF-ESCEO Krakow 2018:
Na odbywającej się konferencji w Maladze władze IOF oficjalnie ogłosiły, że coroczny WCO-IOF-ESCEO w 2018 roku odbędzie się w Polsce w dniach 19-22.04.2018.

Polskie Towarzystwo Osteoartrologii w sierpniu 2015 r złożyło aplikację o przyznanie lokalizacji WCO 2018 w Krakowie. Podczas VI Środkowo Europejskiego Kongresu Osteoporozy i Osteoartrozy w Krakowie, Prof. John Kanis i Prof. Jean-Yves Reginster zwiedzili Centrum Kongresowe ICE, jak również główne hotele, znajdujące się w jego pobliżu. Następnie pojawili się w Krakowie przedstawiciele głównego organizatora Kongresu, którzy obejrzeli pozostałe hotele i Teatr Słowackiego, który został wytypowany na miejsce uroczystego otwarcia Kongresu. Aplikacje o organizację Kongresu złożyły również takie miasta jak: Barcelona, Bolonia, Bruksela, Genewa, Lizbona, Londyn i Nicea. IOF podjął decyzję po zasięgnięciu opinii CNS (Towarzystwa zrzeszone w IOF) oraz firm farmaceutycznych.

Na zebraniu IOF w Maladze, w kwietniu b.r., na którym Prof. Edward Czerwiński przedstawił założenia organizacyjne, Prof. Jean-Yves Reginster pokreślił, że ICE jest najpiękniejszym Centrum Kongresowym jakie widział (a dodatkowym atutem są m.in. trzy duże hotele w najbliższym sąsiedztwie oraz bliskość centrum miasta).

Przewidywany jest udział około 4000 uczestników. Informacje :http://www.wco-iof-esceo.org/

Kongresy WCO-IOF-ESCEO, obok ASBMR należą do najważniejszych wydarzeń naukowych w zakresie chorób mięśniowo-szkieletowych na świecie. W ramach tegorocznego Kongresu, który odbył się w Maladze, uczestnicy zgłosili 1250 abstraktów – co stanowi najwyższy wynik w historii Kongresów. Uczestnicy mogli liczyć na 15 punktów CME za uczestnictwo w obradach.
Następny Kongres WCO-IOF-ESCEO odbędzie się we Florencji w dniach 23-24.03.2017.

Przy współpracy Krakow Convention Bureau (Urząd Miasta Krakowa, Wydział Promocji i Turystyki, Biuro Kongresów) oraz wsparciu organizatora Kongresu Firmy Humacom zorganizowaliśmy w Maladze promocję Kongresu WCO 2018 Kraków.
Nasze stoisko (zlokalizowane przy głównym ciągu komunikacyjnym), obsługiwała p. Monika Popiołek (pracownik KCB), która dbała o odpowiednią dystrybucję naszych materiałów reklamowych (ulotki kongresowe, informatory o Krakowie, Informatory o ICE), oraz udzielała szczegółowych informacji o naszym mieście. Ulotki reklamowe 2018 – były również umieszczone w materiach kongresowych uczestników. Ponadto na stoisku znajdował się telebim, na którym wyświetlany był film promocyjny o Krakowie i Centrum Kongresowym ICE. Dodatkową atrakcją były czerwone korale z Małopolskiej Organizacji Turystyki, które cieszyły się bardzo dużą popularnością (na stoisku cały czas panował wzmożony ruch).Promocję należy uznać za wyjątkowo udaną. Nasze stoisko cieszyło się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem, a duża liczba uczestników z całego świata wyrażała swoje zadowolenie, że WCO odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, gdzie większość z nich jeszcze nigdy nie była.