1

lipiec/2009

E-biuletyn, lipiec/2009

III ŚRODKOWO EUROPEJSKI KONGRES OSTEOPOROZY I OSTEOARTROZY
24-26.09.2009, KRAKÓW

Drodzy Przyjaciele,

Z wielką radością informuję, że wstępny Program III Środkowo Europejskiego Kongresu Osteoporozy i Osteoartrozy
(24-26.09.2009), jest dostępny na naszym portalu: link

Miło nam poinformować, że Kongres odbywa się pod auspicjami International Osteoporosis Foundation, a honorowy patronat objęła Minister Zdrowia Pani Ewa Kopacz.

Szczegółowe informacje:
Sponsorzy

Program ramowy

Spis referatów

Spis plakatów

Na program składa się 125 doniesień, w tym 55 referatów i 70 plakatów. Oprócz wybitnych Wykładowców z Polski referaty przedstawią m.in. prof./prof. P.Burckhardt, S.Epstein, G.Holzer, C.Horvath, H.Johansson, J.A.Kanis, S.Kutilek, G.Maalouf, E.McCloskey, S.E.Papapoulos, J-Y.Reginster, F.J.Ring, C.Roux, R.Rizzoli, H.Resch, J.Stepan.
Wykład inauguracyjny wygłosi prof. J.A. Kanis.: „Use of FRAX in identification of persons who are at high fracture risk“ oraz prof. S.E. Papapoulos “Treating oste
oporosis beyond five years”.

Wersja ostateczna programu oraz streszczenia prac prezentowanych w czasie Kongresu w języku polskim i angielskim będą opublikowane w zeszycie „Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja” i przekazane uczestnikom w materiałach kongresowych.

NOWE INICJATYWY
Dyskusja okrągłego stołu

W dniu 26.09.09 (sobota) o godz 14.00-15.00 odbędzie się dyskusja okrągłego stołu, której tematem będzie „Quo Vadis FRAX w Europie Środkowej”. Przewidujemy wystąpienia gości zagranicznych. Zachęcamy uczestników kongresu do aktywnego udziału.

Warsztaty Tai Chi

W dniu 26.09.09 (sobota) w godz. 10.00-13.00 zapraszamy do udziału w godzinnych warsztatach Tai Chi prowadzonych w grupach 15-osobowych pod kierunkiem instruktora mgr Doroty Bzinkowskiej. Udział w warsztatach za zaproszeniami, które będą dostępne przy rejestracji. Liczba zaproszeń ograniczona.

PROGRAM SOCJALNY link
Inauguracja

Uroczyste otwarcie Kongresu nastąpi 24.09.09 (czwartek) o godz. 18.15 w Nowohuckim Centrum Kultury. Po części oficjalnej zapraszamy na spotkanie powitalne.

Bankiet

Po obradach w piątek (25.09.09) zapraszamy na bankiet w Hotelu Best Western Premier, ul. Opolska 12, 31-323 Kraków (www.krakowpremier.pl). Bankiet uświetni program „Najpiękniejsze arie i duety operetkowe” w wykonaniu m.in. znanej śpiewaczki Ewy Warty–Śmietany (www.czardasz.org.pl).
Cena bankietu – 230 PLN od osoby. Liczba miejsc na bankiecie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Oczekując na miłe spotkanie w Krakowie, serdecznie pozdrawiam,
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dr hab. med. Edward Czerwiński

Informacje organizacyjne

Kontakt

Rejestracja

Rezerwacja hotelu