1

ŚWIATOWY DZIEŃ OSTEOPOROZY – 20 października 2021r.

W nadchodzącą środę, jak co roku 20. października świętować będziemy Światowy Dzień Osteoporozy. Z tej okazji International Osteoporosis Foundation (IOF) zaprasza do odwiedzenia strony internetowej Światowego Dnia Osteoporozy, przygotowanej specjalnie z myślą o tegorocznej kampanii.

Zachęcamy wszystkich do udziału w globalnej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia kości oraz zapobiegania osteoporozie i złamaniom.

 

CZYM JEST ŚWIATOWY DZIEŃ OSTEOPOROZY?

Światowy Dzień Osteoporozy obchodzony jest od 1996 roku. To coroczna kampania służąca zwiększeniu globalnej świadomości na temat prewencji, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz innych chorób mięśniowoszkieletowych wśród lekarzy, polityków, mediów, jak i ogółu społeczeństwa. Głównym organizatorem obchodów IOF.

W tym roku hasłem: „Podejmij działania dla zdrowia swoich kości” będziemy zachęcać osoby w każdym wieku do proaktywnego działania na rzecz zdrowia kości. Oznacza to zapewnienie zdrowej diety dla kości, regularne ćwiczenia, bycie czujnym na czynniki ryzyka osteoporozy oraz naleganie na diagnostykę i leczenie w razie potrzeby.

Więcej o sposobach walki z osteoporozą przeczytasz TUTAJ!

Kampania będzie również wzywać władze i społeczność medyczną – w tym przedstawicieli systemu opieki zdrowotnej do priorytetowego traktowania zdrowia kości, m.in. poprzez wdrożenie programów koordynacji opieki po złamaniach, powszechnie znanych jako Fracture Liaison Services (System Zapobiegania Złamaniom), we wszystkich szpitalach, które leczą osoby ze złamaniami.

 

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy zachęcają do ubierania się w tym dniu na biało, by okazać wsparcie osobom chorującym na tę chorobę oraz pozostającym w grupie ryzyka złamań niskoenergetycznych.

 

OKAŻ WSPARCIE W WALCE Z OSTEOPOROZĄ – UBIERZ SIĘ NA BIAŁO 20 PAŹDZIERNIKA!

Dołącz do nas, wzywając do globalnych działań na rzecz zdrowia kości!