Dla lekarzy

VII Środkowo Europejski Kongres OP i OA (27-28.09.2019, Kraków) pod auspicjami International Osteoporosis Foundation!

Z przyjemnością informujemy, że w uznaniu dotychczasowych osiągnięć Komitetu Organizacyjnego oraz tegorocznego programu naukowego VII Kongres odbędzie się pod auspicjami IOF. 

International Osteoporosis Foundation (IOF) to jedna z największych organizacji zajmujacych się chorobami mięsniowo-szkieletowymi na świecie. Powstała ona w 1998 roku z połaczenia 2 innych organizacji – European Foundation for Osteoporosis (EFFO – utworzonej w 1987) oraz International Federation of Societes on Skeletal Diseases (IFFSD – utworzonej w 1995). Decyzja o połączeniu organizacji zapadła w związku z potrzebą zbliżenia środowisk lekarskich, pacjentów oraz naukowych. W momencie utworzenia w Berlinie,  IOF skupiało 74 Towarzystwa z 46 krajów. 

Od tego czasu liczba Towarzystw wzrosła do 240 Towarzystw w 99 krajach na świecie. IOF wspólnie z ESCEO organizuje największe obok ASBMR spotkania naukowe w dziedzinie chorób mięsniowoszkieletowych – World Congress on Osteoporosis (WCO-IOF-ESCEO) ale wspiera także inne wyróżniające się spotkania naukowe na świecie poprzez objęcie ich patronatem.

Serdecznie zachęcamy już teraz do rejestracji na VII Środkowo Europejski Kongres Osteoporozy i Oasteoartrozy oraz do składania doniesień naukowych. Uczestnicy spotkania otrzymają punkty edukacyjne. 

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę: