Dla lekarzy

W jaki sposób zapobiegać złamaniom osteoporotycznym? – publikacje w systemie Open Access

W załączeniu prezentujemy kilka publikacji Osteoporosis International z 2015, dostępnych nieodpłatnie dla zainteresowanych czytelników.

O tym, że implementacja Fracture Liasion Services może pozytywnie wpłynąć na trend złamań osteoporotycznych pisze zespół Nakayama et al. przedstawiając wyniki mówiące o ok 40% redukcji głównych złamań osteoportycznych – więcej

Potwierdzenie teorii o wpływie i kosztoefektywności suplementacji wit D i wapnia na redukcję liczby złamań niskoenergetycznych szukały zespoły Ethgen et al. (analiza kosztoefektywności) oraz Weaver et al. (metaanaliza).

Modele prewencji wtórnej, przedstawione przez specjalistów, w dziedzinie walki ze złamaniami wtórnymi po pierwotnym złamaniu bliższego końca kości udowej, zaprezentowano w pracy Drew et al.

O tym jak zmieniło się prawdopodobieństwo otrzymania leczenia na osteoporozę po złamaniu bliższego końca kości udowej w Wielkiej Brytanii na przestrzeni 10 lat (2000-2010), również w wyniku wprowadzenia w wielu ośrodkach systemu opartego na koordynatorze,  pisze zespół Klop et al.

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.