Dla lekarzy

Podsumowanie Dekady Kości i Stawów 2000-2010

W tym roku dobiega końca Dekada Kości i Stawów 2000-2010.

O tym, czego dokonano w tym czasie na świecie i w Polsce w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń narządu ruchu, oraz w jaki sposób idee określone w roku 2000 będą dalej realizowane, przeczytać można w opracowaniu „Postępy z zakresie epidemiologii. stanu profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób ukladu kostno-stawowego w Polsce i na Swiecie w okresie Dekady2000-2010”, pod redakcją dr hab. med. UMK Jacka Kruczyńskiego, Krajowego Koordynatora ds. Dekady Kości i Stawów w Polsce. Zapraszamy do lektury podsumowania minionych dziesięciu lat w zakresie osteoporozy prof. E. Czerwińskiego, pt. Przełom w diagnostyce i współczesne leczenie osteoporozy
.
Na temat Dekady Kości i Stawów 2000-2010 przeczytać można również:
 - List Prof. Larsa Lidgrena, Przewodniczącego międzynarodowego komitetu Dekady Kości i Stawów do prof. Jacka Kruczyńskiego dostępny jest tutaj. 
– dodatek tematyczny Rzeczpospolitej nr 5/wrzesień 2000 – KOŚCI I STAWY,
w którym przeczytać można m.in. artykuły prof. E. Czerwińskiego, prof. Witolda Tłustochowicza, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, prof. Piotra Wilanda, dr hab. Krystyny Księżopolskiej-Orłowskiej, dr hab. Piotra Leszczyńskiego, dr hab. Piotra Głuszko, dr Andrzeja Sawickiego, oraz wywiad z koszykarzem Marcinem Goratatem.Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.