Dla lekarzy

IOF wspiera incjatywę Frature Liaison Services nowymi programami

W ramach wspierania systemów prewencji złamań wtórnych International Osteoporosis Foundation uruchomia dwa nowe programy w obrębie inicjatywy Capture the Fracture: Mentorship Programme oraz IOF Summer Internship Programme.

Program Mentorship adresowany jest do jednostek zainteresowanych rozpoczęciem działalności systemu opartego na koordynatorze u siebie. Celem jest wspomożenie placówek rozpoczynających działalność i upowszechnienie praktyk stosowanych z sukcesami w innych krajach.
Z Programu można skorzystać w dwojaki sposób:
1. On-site training day (Jednodniowa wizyta szkoleniowa):
Wersja ta zakłada umożliwienie kandydatowi na koordynatora odbycie jednodniowej wizyty w wyróżniającym się (w obrębie inicjatywy Capture the Fracture) ośrodku FLS. W ramach wizyty kandydat otrzyma wszselki potrzebne materiały oraz certyfikat po zakończeniu wizyty. Koszty podróży koordynatora pokryje IOF. 
Liczba wizyt każdego roku będzie limitowana.

Osoby zainteresowane wdrożeniem systemu FLS u siebie i odbyciem wizyty szkoleniowej proszone są o kontakt z Muriel Schneider pod adresem capturethefracture@iofbonehealth.org.

2. CTF FLS Workshop (Warsztaty Capture the Fracture, Fracture Liaison Services):
Celem warsztatu jest przekazanie podstawowej wiedzy w zakresie wdrażania systemu FLS grupie aspirujących koordynatorów (15-20 oósb na grupę) w obrębie danego kraju. Program opierający się na ścisłej współpracy z lokalnymi Organizacjami i Towarzystwami, zostanie dostosowany do specyficznych warunków systemów opieki zdrowotnej, na terenie danego kraju. Współpraca zakłada zaaproszenie lokalnych ekspertów, celem wygłoszenia przez nich wykładów. Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały oraz certyfikaty uczestnictwa.
Liczba dostępnych warsztatów w ciągu roku będzie ograniczona.

Towarzystwa, Organizacje lub placówki FLS (funkcjonujący dłuższy okres) zainteresowane współpracą przy organizacji podobnych warsztatów proszone są o kontakt z Muriel Schneider pod adresem capturethefracture@iofbonehealth.org.
 

Program IOF Summer Internship adresowany jest do młodych studentów, zainteresowanych 6 miesięcznym lub wakacyjnym stażem (w zakresie nauki, medycyny, komunikacji i orzecznictwa). Informacji w zakresie przebiegu stażu i dodatkowych informacji udziela ccoolen@iofbonehealth.org.

źródło: http://www.capturethefracture.org/announcing-new-capture-fracture-mentorship-programme

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.