Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Nowości dla lekarzy

Prof. Eugeniusz Kucharz nowym prezesem Polskiego Towarzystwo Reumatologicznego

Na nowym stanowisku Prof. Kucharz zastąpi dotychczasowego prezesa Prof. Piotra Wilanda.

Prof. Eugeniusz Kucharz  jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapytany przez Polską Agencję Prasową o nowe stanowisko odpowiedział:
„Chcę kontynuować prace prowadzone przez dotychczasowego prezesa, prof. Piotra Wilanda. Wśród wyzwań trzeba wymienić nacisk na kształcenie – przeddyplomowe na uczelniach, podyplomowe, ustawiczne dokształcanie lekarzy”

Prof Kucharz jest autorem wielu publikacji naukowych (w sumie ponad 650) oraz licznych rozdziałów w podręcznikach i książek. 

Zainteresowania naukowe nowego Prezesa to: metabolizm kolagenu w zespole hydralazynowym, aktywacja limfocytów u chorych na toczeń rumieniowaty układowy, zmiany w narządach wewnętrznych w twardzinie układowej, leczenie biologiczne w reumatologii i leczenie chorych na twardzinę układową przeszczepami autologicznych komórek macierzystych.

 

Jest członkiem rozlicznych towarzystw naukowych tj.: International Society of Internal Medicine, European Federation of Internal Medicine, Czeskiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, Słowackiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, Mołdawskiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, American College of Physicians oraz Towarzystwa Internistów Polskich – był jego prezesem w latach 2004–2008.

 


źródlo: PAP

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę: