Dla lekarzy

Prof. Eugeniusz Kucharz nowym prezesem Polskiego Towarzystwo Reumatologicznego

Na nowym stanowisku Prof. Kucharz zastąpi dotychczasowego prezesa Prof. Piotra Wilanda.

Prof. Eugeniusz Kucharz  jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapytany przez Polską Agencję Prasową o nowe stanowisko odpowiedział:
„Chcę kontynuować prace prowadzone przez dotychczasowego prezesa, prof. Piotra Wilanda. Wśród wyzwań trzeba wymienić nacisk na kształcenie – przeddyplomowe na uczelniach, podyplomowe, ustawiczne dokształcanie lekarzy”

Prof Kucharz jest autorem wielu publikacji naukowych (w sumie ponad 650) oraz licznych rozdziałów w podręcznikach i książek. 

Zainteresowania naukowe nowego Prezesa to: metabolizm kolagenu w zespole hydralazynowym, aktywacja limfocytów u chorych na toczeń rumieniowaty układowy, zmiany w narządach wewnętrznych w twardzinie układowej, leczenie biologiczne w reumatologii i leczenie chorych na twardzinę układową przeszczepami autologicznych komórek macierzystych.

 

Jest członkiem rozlicznych towarzystw naukowych tj.: International Society of Internal Medicine, European Federation of Internal Medicine, Czeskiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, Słowackiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, Mołdawskiego Towarzystwa Medycyny Wewnętrznej, American College of Physicians oraz Towarzystwa Internistów Polskich – był jego prezesem w latach 2004–2008.

 


źródlo: PAP

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.