Dla lekarzy

Dziś Światowy Dzień Osteoporozy!

W związku z obchodami tegorocznego Dnia Osteoporozy International Osteoporosis Foundation wydało Kompendium wiedzy na temat tego schorzenia. Opracowanie zawiera wszystkie najważniejsze  informacje w zakresie epidemiologii i zapobiegania rozwojowi osteoporozy. 

Osteoporoza i związane z nią złamania niskoenergetyczne pozostają ogromnym zagrożeniem dla starzejącego się społeczeństwa. Wg statystyk złamaniem niskoenergetycznym  zagrożona jest co 3-cia kobieta i co 5-ty mężczyzny po 50 roku życia. Wychodząc naprzeciw problemowi na całym świecie tworzone są systemy wtórnej profilaktyki złamań oparte na koordynatorze. Także w Polsce, po sukcesie Systemu Zapobiegania Złamaniom, podejmowane są kolejne próby wdrożenia podobnych rozwiązań. W dniu wczorajszym pojawiły się doniesienia o kontynuowaniu działań pod postacią programu opracowywanego przez zespół Kliniki i Polikliniki Reumatologii Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Zdrowia – więcej.

Światowy Dzień Osteoporozy to również wiele event’ów  na całym świecie. Pełną ich liste zobaczyć można pod adresem
www. Dzień ten jest okazją do licznych spotkań pacjentów z lekarzami oraz badań profilaktycznych tj. Dzień darmowych badań w Krakowskim Centrum Medycznym w Krakowie przy ulicy Mikołaja Kopernika 32. 

Zachęcamy do korzystania z materiałów promocyjnych przygotowanych z okazji Światowego Dnia Osteoporozy przez IOF –
więcej.

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.