Dla lekarzy

Nowa kampania IOF – „Protect your bones” Rugby Campaign

Najnowsza kampania, mająca na celu szerzenie świadomości odnośnie problemów złamań u osób starszych, podkreśla potrzebę dbania o kości u graczy w rugby.

Poprzez współpracę International Osteoporosis Foundation z Montpellier Herault Rugby Club oraz wysokiej sławy graczami z Republiki Południowej Afryki autorzy kampanii chcąc silniej rozpropagować wiadmość zawartą w głównym haśle Światowego Dnia Osteoporozy: „Love Your Bones: Protect Your Future”

Kampania podkreśla jak ważne jest zagrożenie ze strony osteoporozy, a co za tym idzie jak istotne jest konsekwentne działanie w kierunku długoterminowej ochrony stanu kości. Z jednej strony wyróżnia ona siłę kobiet podejmujących aktywne działania mające na celu profilaktykę kostną. Z drugiej zaś publicznie zachęca odbiorców do brania osobistej odpowiedzialności za stan swojego układu kostnego. Zarówno poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia jak i edukację na temat potencjalnych czynników ryzyka.

Kampania IOF Protect Your Bones Rugby odbędzie się w tym samym czasie co Puchar Świata w Rugby Kobiet (WRWC) w dniach 9-26 sierpnia 2017.

Celem zwiększenia grona odbiorców kampanii organizatorzy zaplanowali szkolenie w formie webinaru:
27.07.2017 (czwartek) – w godzinach 13.00-13:45 (CEST)
Prowadząca: Catherine Laverty (IOF Communication and Advocacy Manager)


Źródło: IOF newsletter

Udostępnij lub wydrukuj tę stronę:

Wiadomości portalu

Zostaw swój adres, aby otrzymywać informacje o osteoporozie i innych problemach zdrowotnych.

Akceptuję Informację o przetwarzaniu danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Osteoartrologii.